Make your own free website on Tripod.com
SPORTident Trial 2 - 16 MarchSun 16/03/2003 10:39 p.m.
Resultscreated by OE2002 © Stephan Krämer 2002

   Pl Name             Club               Time 



Course 1    10.000 km   24 C         

    1 Mark Lawson      NWOC Auckland     92:01 
    2 Tania Robinson   CMOC Auckland    118:43 
    3 Dougal Harding   AOC Auckland     119:03 
    4 Jeff Greenwood   AOC Auckland     122:16 
    5 Shaun Collins    NWOC Auckland    122:49 
    6 Tim Renton       AOC Auckland     160:39 

      Guy Cory-Wright  AOC Auckland        dnf 
      David Stewart    AOC Auckland        dnf 
      Gordon Mains     AOC Auckland        dnf 
      Claude Dabaliz   Non member .        dnf 
      Rob Jessop       AOC Auckland        dns 



Course 2    6.400 km   16 C          

    1 Wayne Aspin      CMOC Auckland     75:53 
    2 Rob Garden       NWOC Auckland     78:55 
    3 Dave Middleton   NWOC Auckland     82:15 
    4 Marquita Gelderm NWOC Auckland     85:38 
    5 Ian Sydenham     AOC Auckland      86:26 
    6 Geoff Mead       NWOC Auckland     87:45 
    7 Alistair Stewart AOC Auckland      91:30 
    8 Phillippa Poole  NWOC Auckland     93:45 
    9 Trevor Murray    NWOC Auckland     98:44 
   10 Stan Foster      NWOC Auckland     98:58 
   11 Mike Ashmore     AOC Auckland      99:09 
   12 Simon Clendon    Non member .     100:31 
   13 Jill Mains       AOC Auckland     102:32 
   14 Terje Moen       NWOC Auckland    109:12 
   15 Rob Ambler       NWOC Auckland    110:27 
   16 John Robinson    CMOC Auckland    111:25 
   17 Mark Roberts     AOC Auckland     111:45 
   18 Robert Murphy    NWOC Auckland    113:59 
   19 Penny Brothers   NWOC Auckland    119:03 
   20 Allan Jones      NWOC Auckland    119:31 
   21 Dave Crofts      AOC Auckland     126:37 
   22 Phil White Anne  Non member .     135:51 
   23 Lisa Mead        NWOC Auckland    137:59 
   24 Anne Lowerson    Non member .     158:22 

      Bryan Bakalich   WOC Whangarei       dnf 
      Paul Gilkinson   NWOC Auckland       dnf 
      John Powell      AOC Auckland        dnf 
      Rudy Hlawatsch   AOC Auckland        dnf 
      Jim Davidson     Non member .        dnf 
      Malcom Gawn      AOC Auckland        dnf 



Course 3    4.700 km   13 C          

    1 Mike Beveridge   NWOC Auckland     59:35 
    2 Martin Peat      CMOC Auckland     62:01 
    3 Andrew Bell      NWOC Auckland     65:03 
    4 Darren Gosse     NWOC Auckland     73:55 
    5 Trevor Carswell  NWOC Auckland     74:25 
    6 Craig Pearce     AOC Auckland      83:50 
    7 Gary Farquhar    NWOC Auckland     84:33 
    8 Martin Freeman   WACO Auckland     91:26 
    9 Clive Bolt       AOC Auckland      98:23 
   10 Peter Godfrey    NWOC Auckland    102:33 
   11 Lisbeth Hornell  NWOC Auckland    107:12 
   12 Elke Haag        NWOC Auckland    130:29 
   13 Nicholas Oram    AOC Auckland     143:30 
   14 Dave Bliss       Non member .     149:35 
   15 Carey Dobbs      Non member .     158:26 
   16 Ross Barnaby     Non member .     158:34 

      Patricia Aspin   CMOC Auckland       dnf 
      Alastair Long    CMOC Auckland       dnf 
      Alastair Smithie NWOC Auckland       dnf 
      Chris Gelderman  NWOC Auckland       dnf 
      Bert Chapman     NWOC Auckland       dnf 
      Tom Clendon      AOC Auckland        dnf 
      Val Robinson     CMOC Auckland       dnf 
      Raewyn Bennett   AOC Auckland        dnf 
      Ross Johnson     Non member .        dnf 
      Catherine Dunkle Non member .        dnf 
      Iain Gordon      Non member .        dnf 
      Vee Smir         AOC Auckland        dnf 
      Rolf Wagner      NWOC Auckland       dnf 
      Andres Peat      CMOC Auckland       dnf 
      Bruce Peat       CMOC Auckland       dnf 
      Jan Muren        AOC Auckland        dnf 
      Glen Middleton   NWOC Auckland       dns 
      Lise Moen        NWOC Auckland       dns 



Course 4    2.900 km   10 C          

    1 Alison Carswell  NWOC Auckland     52:32 
    2 Kristin Muren    AOC Auckland      56:45 
    3 Neil Lewis       CMOC Auckland     59:00 
    4 Iryna Smirnova   AOC Auckland      59:52 
    5 Jane Simmonds    CMOC Auckland     60:48 
    6 Unni Lewis       CMOC Auckland     63:11 
    7 CharmineTate     Non member .      64:46 
    8 Glenn Clark      CMOC Auckland     65:37 
    9 Ralph King       NWOC Auckland     71:08 
   10 Raewyn Bennett   AOC Auckland      72:35 
   11 Mervyn Paitry    AOC Auckland      79:38 
   12 Mary Wadsworth   AOC Auckland      79:42 
   13 Alison Comer     AOC Auckland      81:37 
   14 Jill Smithies    NWOC Auckland     86:03 
   15 Yett Gelderman   NWOC Auckland     88:05 
   16 Rae Powell       AOC Auckland      97:24 
   17 Kathy Farquhar   NWOC Auckland    105:05 
   18 Helen Bolt       AOC Auckland     125:26 

      Heather Clendon  AOC Auckland        dnf 
      Miles Paver      NWOC Auckland       dnf 
      Alan Reeves      Non member .        dnf 
      Chris Jager      AOC Auckland        dnf 
      Catherine Price  AOC Auckland        dnf 
      Nicola Kinzett   Non member .        dnf 
      Mary Moen        NWOC Auckland       dns 



Course 5    4.400 km   15 C          

    1 Simon Jager      MRGS Mt Roskil    57:50 
    2 Jordan Gosling   BC Birkenhead     58:45 
    3 Lewis Brill      BC Birkenhead     58:50 
    4 Thomas Reynolds  WBHS Westlake     61:39 
    5 Daniel Allen     AGS Grammar       65:27 
    6 Craig Gardner    HC Howick         65:47 
    7 Paul Edwards     BC Birkenhead     66:46 
    8 Matthew Andrews  AGS Grammar       67:02 
    9 Scott Thompson   BC Birkenhead     72:49 
   10 Kristy Hall      Non member .      74:22 
   11 Reece Harrison   Non member .      74:24 
   12 Stephanie Steven BC Birkenhead     74:42 
   13 Thomas Hayes     BC Birkenhead     76:39 
   14 Karen Windross   Non member .      81:22 
   15 Matthew Ng       WBHS Westlake     87:07 
   16 Nicola Peat      CMOC Auckland     89:45 
   17 Daniel Wickman   WBHS Westlake     94:11 
   18 Christina Renhar WACO Auckland     98:26 
   19 Robert & Megan   Non member .     105:06 
   20 Terence Beeton   WBHS Westlake    105:08 
   21 Sarah Gilkinson  NWOC Auckland    110:10 
   22 Lynn Ashmore     AOC Auckland     119:06 
   23 Christophe Jamme AGS Grammar      125:24 
   24 Alena Smirnova   AOC Auckland     141:59 
   25 James Jelicich   AOC Auckland     146:02 

      Sean Matheson    BC Birkenhead       dnf 
      Andy Nicholls    HC Howick           dnf 
      Natalie Amos     BC Birkenhead       dnf 
      Martin Dietrich  BC Birkenhead       dnf 
      Ellen Johnson    BC Birkenhead       dnf 
      Stuart Windross  Non member .        dnf 
      Richard Webb     Non member .        dnf 
      Graham Peter     NWOC Auckland       dnf 
      Gay Ambler       NWOC Auckland       dnf 



Course 6    2.800 km   12 C          

    1 Robert Longuet-H AGS Grammar       22:45 
    2 Sam Seabourn     BC Birkenhead     23:11 
    3 Dean Mills       BC Birkenhead     25:02 
    4 Michael Jager    Lynfield Lynfi    26:08 
    5 James McKibbin   BC Birkenhead     27:12 
    6 Nick Mead        NWOC Auckland     27:30 
    7 Hugo Webb        AGS Grammar       27:40 
    8 Charles Boon     AGS Grammar       28:48 
    9 Matthew Mitchell AGS Grammar       28:56 
   10 Jordan Hills     AGS Grammar       29:01 
   11 Scott Eunson     AGS Grammar       29:08 
   12 Finlay Wilkinson AGS Grammar       30:02 
   13 Gabriel Hood     MRGS Mt Roskil    30:51 
   14 Megan Paine      BC Birkenhead     31:25 
   15 Renee Clerke     BC Birkenhead     33:16 
   16 Adam Phipps      AGS Grammar       33:55 
   17 Darcy Fraser     BC Birkenhead     33:57 
   18 Dima Dizar       BC Birkenhead     34:01 
   19 Christopher Olwa BC Birkenhead     34:06 
   20 Courtney Pain    AGS Grammar       34:07 
   21 Kai Furst        BC Birkenhead     34:09 
   22 Liam Emery       BC Birkenhead     35:55 
   23 Joseph Vella     AGS Grammar       36:06 
   24 Eloise Coveny    BC Birkenhead     38:01 
   25 Fleur McInnes    BC Birkenhead     38:02 
   26 Axa Paretorich   BC Birkenhead     39:24 
   27 Sue Davidson     Non member .      40:19 
   28 James Peat       AGS Grammar       40:52 
   29 Imogen Macarteny BC Birkenhead     41:16 
   30 Twylla Garnett   BC Birkenhead     41:23 
   31 Hooper Family    Non member .      45:59 
   32 Zane Downey      AGS Grammar       46:56 
   33 Lewis Jenkin     BC Birkenhead     47:25 
   34 Rewa Worley      BC Birkenhead     48:38 
   35 Kristen Bourchie BC Birkenhead     49:20 
   36 Hayden Bryant    WBHS Westlake     52:13 
   37 Joon Ha          WBHS Westlake     54:01 
   38 Reuben Wilson    AOC Auckland      57:12 
   39 Mark Wilson      AOC Auckland      62:11 
   40 Adam Bunkall     BC Birkenhead     68:46 

      Sheridan Clerke  BC Birkenhead       dnf 
      Peter Papworth   BC Birkenhead       dnf 
      Gene Beveridge   NWOC Auckland       dnf 
      Renee Brocas     AOC Auckland        dnf 
      Daniel King      BC Birkenhead       dnf 



Course 7    1.900 km   12 C          

    1 Angela Davidson  Non member .      16:15 
    2 Marit Muren      AOC Auckland      17:23 
    3 Toby Scott       AOC Auckland      17:47 
    4 Arend Frost      WBHS Westlake     19:06 
    5 Benjamin Reynold Non member .      19:29 
    6 Jerrard Septembe BC Birkenhead     21:15 
    7 Heather Davidson Non member .      21:18 
    8 Scott Cooper     BC Birkenhead     21:19 
    9 Matthew Ogden    NWOC Auckland     21:23 
   10 Nathan Downey    NWOC Auckland     21:28 
   11 Jamilla Kana     BC Birkenhead     23:17 
   12 Tyler Casey      NWOC Auckland     23:31 
   13 Amy Van der Slui BC Birkenhead     24:53 
   14 Maiken Kana      BC Birkenhead     25:13 
   15 James Sullivan   BC Birkenhead     26:59 
   16 Julia Rogan      BC Birkenhead     27:39 
   17 Lara Garrett     BC Birkenhead     29:42 
   18 Lydia Scott      AOC Auckland      30:01 
   19 Patrice Koks     BC Birkenhead     31:06 
   20 Reuben Wilson    AOC Auckland      31:21 
   21 Angela Davidson  Non member .      32:12 
   22 Graeme Prigeon   HC Howick         33:24 
   23 Lars Muren       AOC Auckland      33:29 
   24 Camilla Muren    AOC Auckland      33:44 
   25 Ben Hayes        BC Birkenhead     35:24 
   26 Shaun Hewitt     BC Birkenhead     35:26 
   27 Katherine Reynol Non member .      36:51 
   28 Nick Hannan      AGS Grammar       37:05 
   29 Shane McNeill    WBHS Westlake     37:19 
   30 Bryn Macfarlane  BC Birkenhead     39:42 
   31 Clare Emery      BC Birkenhead     41:08 
   32 Cherie Tollemach BC Birkenhead     41:57 
   33 Heather Davidson Non member .      44:06 
   34 Michael Phipps   WBHS Westlake     45:28 
   35 Curwen Rowlinson AGS Grammar       45:56 
   36 The Davies Famil Non member .      46:28 
   37 Anton Miller-Cle AOC Auckland      53:21 
   38 Alex Bennett     AOC Auckland      53:23 
   39 Oliver Wilson    AOC Auckland      63:53 

      Shari Kana       BC Birkenhead       dnf 
      Scott Ball       BC Birkenhead       dnf 
      Caroline Slooten BC Birkenhead       dnf 
      Cameron McPherso BC Birkenhead       dnf 
      Eileen Hood      Non member .        dnf