Make your own free website on Tripod.com
POT LUCK   23Feb03Mon 24/02/2003 12:06 a.m.
Resultscreated by OE2002 © Stephan Krämer 2002

   Pl   Stno Name                         YB Club                          Cl.         Time 



Course 1       9.700 km   18 C                           

    1    169 Greg Flynn                      HOC Hamilton                  C1         87:06 
    2    163 Tania Robinson                  CMOC Counties Manukau         C1         91:36 
    3    164 Jeff Greenwood                  AOC Auckland                  C1         95:42 
    4     15 Tim Renton                      AOC Auckland                  C1        106:30 
    5    185 Robert Murphy                   NWOC North West               C1        115:50 
    6    211 Scott Venell                    AOC Auckland                  C1        119:39 
    7     74 Andres Laas                     Sweden Sweden                 C1        123:04 
    8     14 Allan Janes                     NWOC North West               C1        142:44 
    9     92 Phil White                      non member Non Member         C1        145:31 
   10     99 Malcolm Rogers                  BC Birkenhead                 C1        186:43 

         215 Jill Main                       AOC Auckland                  C1            mp 



Course 2       7.200 km   14 C                           

    1      8 Fraser Mills                    AOC Auckland                  C2         76:14 
    1    174 Geoff Mead                      NWOC North West               C2         76:14 
    3     21 Rudy Hlawatsch                  AOC Auckland                  C2         76:25 
    4    171 Dave Middleton                  NWOC North West               C2         83:18 
    5     13 Martin Peat                     CMOC Counties Manukau         C2         83:54 
    6    132 Stan Foster                     NWOC North West               C2         86:00 
    7    160 Bruce Peat                      CMOC Counties Manukau         C2        105:25 

          90 Mike Ashmore                    AOC Auckland                  C2            mp 



Course 3       5.200 km   12 C                           

    1     20 Marquita Gelderman              NWOC North West               C3         49:41 
    2     12 Andrew Bell                     NWOC North West               C3         54:21 
    3    208 Pete Swanson                    AOC Auckland                  C3         54:39 
    4     19 Rob Garden                      NWOC North West               C3         56:09 
    5    144 Wayne Aspin                     CMOC Counties Manukau         C3         61:15 
    6     45 Terry Nuthall                   AOC Auckland                  C3         61:24 
    7     24 Ian Sydenham                    AOC Auckland                  C3         62:50 
    8     67 John Robinson                   CMOC Counties Manukau         C3         76:05 
    9     40 Clive Bolt                      AOC Auckland                  C3         78:58 
   10     28 Robin Ambler                    NWOC North West               C3         80:29 
   11     95 Lorri O'Brien                   NWOC North West               C3         81:42 
   12     27 Penny Brothers                  NWOC North West               C3         89:35 
   13     85 Malcolm Mack                    WOC Whangarei                 C3         93:15 

          36 Nicola Kinzett                  AOC Auckland                  C3            mp 
          76 Phil Johanson                   NWOC North West               C3            mp 
         159 Miles Paver                     non member Non Member         C3            mp 



Course 4       4.100 km   12 C                           

    1     79 Dougal Harding                  AOC Auckland                  C4         36:12 
    2    145 Patricia Aspin                  CMOC Counties Manukau         C4         41:21 
    3    156 Jeanine Browne                  non member Non Member         C4         43:20 
    4     73 Tiina Laas                      Sweden Sweden                 C4         53:45 
    5    175 Vee Smirnov                     AOC Auckland                  C4         57:16 
    6     31 Craig Pearce                    AOC Auckland                  C4         61:43 
    7     87 Lisbeth Hornell                 NWOC North West               C4         66:13 
    8    207 Phil Creagh                     AOC Auckland                  C4         66:24 
    9    177 Jane Simmonds                   NWOC North West               C4         77:08 
   10    140 Russell Howard                  AOC Auckland                  C4         78:12 
   11     58 Bert Chapman                    NWOC North West               C4         80:52 
   12     46 Lyn Stanton                     AOC Auckland                  C4         98:03 
   13    216 Richard Cross                   NWOC North West               C4        102:10 
   14    194 Mervyn Paitry                   AOC Auckland                  C4        109:44 
   15     68 Helen Bolt                      AOC Auckland                  C4        112:56 

          65 Chris Gelderman                 NWOC North West               C4            mp 
          75 Ann Laas                        Sweden Sweden                 C4            mp 
          88 Lesley Stone                    NWOC North West               C4            mp 
         209 Ross Johnson                    non member Non Member         C4            mp 
         210 Norm Jager                      AOC Auckland                  C4            mp 



Course 5       3.300 km   11 C                           

    1     39 Darren Gosse                    NWOC North West               C5         41:50 
    2    203 Mark Roberts                    AOC Auckland                  C5         42:37 
    3    151 Alastair Long                   CMOC Counties Manukau         C5         48:13 
    4     52 Joanna Stewart                  AOC Auckland                  C5         58:48 
    5     54 Val Robinson                    CMOC Counties Manukau         C5         64:13 
    6    180 Jennifer Trinick                AOC Auckland                  C5         69:49 
    7     62 Tom Clendon                     AOC Auckland                  C5         74:13 
    8     59 Belinda Sydenham                AOC Auckland                  C5         78:54 
    9     38 Elke Haag                       NWOC North West               C5         82:30 
   10     64 Yett Gelderman                  NWOC North West               C5         86:01 



Course 6       2.500 km   9 C                            

    1    212 Debbie Beveridge                NWOC North West               C6         65:39 
    2    170 Glenn Middleton                 NWOC North West               C6         71:45 
    3     63 Heather Clendon                 AOC Auckland                  C6         95:20 
    4    172 Heng Zhang                      PAPO Christchurch             C6         99:13 
    5     91 Lynn Ashmore                    AOC Auckland                  C6        100:59 

         179 Martin Freeman                  WACO WACO                     C6            mp 



Course 7       3.600 km   11 C                           

    1    213 Martin Freeman                  WACO WACO                     C7         49:17 
    2    150 Rod Stephenson                  non member Non Member         C7         51:14 
    3    196 Shane McQuoid                   AOC Auckland                  C7         53:25 
    4    141 Matthew Andrews                 AGS Grammar                   C7         54:45 
    5    148 Andy Nichols                    HC Howick                     C7         60:23 
    6    176 Claude Dabalin                  non member Non Member         C7         63:43 
    7     98 Tom Goodman                     AGS Grammar                   C7         64:13 
    8    149 Richard Kestle                  non member Non Member         C7         73:24 
    9    157 Imogene Scott                   GC Glendowie College          C7         82:53 
   10    204 Edward Main                     AOC Auckland                  C7         88:09 
   11    178 Christina Renhart               WACO WACO                     C7         91:31 
   12     78 Judith Burnie                   CMOC Counties Manukau         C7        101:42 
   13     86 Heather Whelan                  WOC Whangarei                 C7        103:52 
   14     77 James Jelicich                  AOC Auckland                  C7        157:24 

         162 Alina Smirnova                  AOC Auckland                  C7            mp 
         173 David Meng                      non member Non Member         C7            mp 
         201 Jenny Andrew                    AOC Auckland                  C7            mp 



Course 8       2.600 km   15 C                           

    1    167 Hugo Webb                       AGS Grammar                   C8         20:27 
    2    100 Scott Thompson                  BC Birkenhead                 C8         20:30 
    3    104 Sean Matheson                   BC Birkenhead                 C8         22:33 
    4    165 Robert Longuet-Higgins          AGS Grammar                   C8         23:36 
    5    103 Jordan Gosling                  BC Birkenhead                 C8         24:59 
    6    107 Stephanie Stevens               BC Birkenhead                 C8         25:46 
    7    166 Marcus Phipps                   AGS Grammar                   C8         26:26 
    8    101 Lewis Brill                     BC Birkenhead                 C8         26:57 
    9    137 Daniel Allen                    AGS Grammar                   C8         27:06 
   10    105 Paul Edwards                    BC Birkenhead                 C8         27:12 
   11    200 Megan Officer                   non member Non Member         C8         27:54 
   12    143 Charles Boon                    AGS Grammar                   C8         28:19 
   13    199 David Creagh                    AOC Auckland                  C8         28:48 
   14    198 Thomas Reynolds                 WB Westlake Boys              C8         28:50 
   15    205 Gene Beveridge                  NWOC North West               C8         29:31 
   16     96 Tom Walton                      AGS Grammar                   C8         29:37 
   17    115 Phillip Allen                   non member Non Member         C8         29:39 
   18    152 Joseph Vella                    AGS Grammar                   C8         30:39 
   19    102 Bryn Macfarlane                 BC Birkenhead                 C8         31:09 
   20    161 Helen Knox                      CMOC Counties Manukau         C8         31:43 
   21    147 Toby Scott                      AOC Auckland                  C8         31:50 
   22    138 Courtenay Pain                  AGS Grammar                   C8         32:41 
   22    168 Jack Farrant                    AGS Grammar                   C8         32:41 
   24    133 James Bull                      AGS Grammar                   C8         33:04 
   25    134 Nick Hamman                     AGS Grammar                   C8         34:00 
   26     93 Zane Downey                     AGS Grammar                   C8         34:02 
   27    158 Kate Smirnova                   AOC Auckland                  C8         34:25 
   28    192 Lewis Jenkin                    BC Birkenhead                 C8         35:50 
   29    195 Nicola Wright                   non member Non Member         C8         36:29 
   30    106 Fleur McInnes                   BC Birkenhead                 C8         36:35 
   31    108 Eloise Coveny                   BC Birkenhead                 C8         37:14 
   32    186 Liam Emery                      BC Birkenhead                 C8         37:54 
   33    135 Christophe Jammes               AGS Grammar                   C8         39:26 
   34     94 Finlay                          AGS Grammar                   C8         45:40 
   35    155 Mark and Corrine Renton         non member Non Member         C8         48:04 
   36    153 Simon Feng                      AGS Grammar                   C8         51:24 
   37    154 James Park                      AGS Grammar                   C8         53:24 
   38    142 Mike Zhon                       AGS Grammar                   C8         54:28 
   39     69 Mark Copeland                   AOC Auckland                  C8         55:12 
   40    197 Natalie Hansby                  non member Non Member         C8         58:21 

         139 Curwen Rolinson                 AGS Grammar                   C8            mp 
         206 Debbie Eves                     AOC Auckland                  C8            mp 



Course 9       1.800 km   10 C                           

    1    126 Ryan Grobler and James          BC Birkenhead                 C9         12:09 
    2    123 Renee Clerke                    BC Birkenhead                 C9         14:10 
    3    184 Dean Mills                      BC Birkenhead                 C9         14:38 
    4    182 Daniel King                     BC Birkenhead                 C9         14:50 
    5    122 Sheridan Clerke                 BC Birkenhead                 C9         16:14 
    6    183 Scott Ball                      BC Birkenhead                 C9         16:45 
    7    181 Moera Blundell                  BC Birkenhead                 C9         16:47 
    8    189 Matthew Painting                BC Birkenhead                 C9         16:53 
    9    124 Dima Dizure                     BC Birkenhead                 C9         18:10 
    9    136 Christopher Olwage              BC Birkenhead                 C9         18:10 
   11    117 Natallia Yakachkina             BC Birkenhead                 C9         18:20 
   12    191 Alex Mathieson                  BC Birkenhead                 C9         18:25 
   13    193 Sam Seabourn                    BC Birkenhead                 C9         18:28 
   14    125 Megan Paine                     BC Birkenhead                 C9         18:33 
   15    188 Axa Paretorich                  BC Birkenhead                 C9         19:04 
   16    128 Rewa Worley                     BC Birkenhead                 C9         20:05 
   17    109 Shari Kana                      BC Birkenhead                 C9         20:22 
   18    114 Alisha Henderson                BC Birkenhead                 C9         20:34 
   19    187 Twylla Garnett                  BC Birkenhead                 C9         21:11 
   20    116 Kai Fust                        BC Birkenhead                 C9         22:00 
   21    119 Imogen Macarteny                BC Birkenhead                 C9         22:04 
   22    127 Peter Papworth and Adam         BC Birkenhead                 C9         22:41 
   23    120 Julia Rogan                     BC Birkenhead                 C9         22:47 
   24    121 Lara Garrett                    BC Birkenhead                 C9         23:17 
   25    110 Maiken Kana                     BC Birkenhead                 C9         23:44 
   26    146 Lydia Scott                     AOC Auckland                  C9         26:04 
   27    118 Cherie Tollemache               BC Birkenhead                 C9         28:50 
   28    202 Renee Beveridge                 NWOC North West               C9         29:35 
   29    113 Clare Emery                     BC Birkenhead                 C9         29:42 
   30    190 Ben Mains                       AOC Auckland                  C9         33:33 
   31    129 Djamel Abina                    BC Birkenhead                 C9         34:09 
   32    111 Scott Cooper                    BC Birkenhead                 C9         40:38 
   33    131 Thristan Ware                   NWOC North West               C9         41:10 

         112 Jerrard September               BC Birkenhead                 C9            mp 
         130 James Sullivan                  BC Birkenhead                 C9            mp