Make your own free website on Tripod.com

Leppin Sport Auckland Short Orienteering Championships 2001

Percy's Delight, Woodhill Forest

Course 1  M21E (open)      
    Jason Markham PAPO 27:22 1
    Carsten Jorgensen DEN 27:50 2
    Darren Ashmore A 28:24 3
    Brent Edwards CM 28:56 4
    Karl Dravitzki EG 30:37 5
    Greg Flynn WACO 31:44 6
    Mark Lawson NW 32:40 7
    Ross Morrison HB 33:26 8
    Andrew McCarthy HV 34:29 9
    Stu Barr WAI 34:36 10
    Simon Beck N/A 35:07 11
    Phil Wood WACO 35:44 12
    Marco Thoma SWI 36:23 13
    Alistair Cory-Wright PAPO 39:52 14
    David Stewart A 43:41 15
    Fraser Mills A 43:56 16
    James Bradshaw N/A 44:41 17
    Graeme Hattie CM 57:02 18
    David Melrose NW DNS  
    Neil Kerrison NW DNF  
Course 2  M20A      
    Todd Oates HB 32:21 1
    Bryn Davies RK 38:25 2
  M21A (open)      
    Bryan Teahan WAI 27:49 1
    Jeff Greenwood A 29:27 2
    Guy Cory-Wright A 33:29 3
    Stuart Middleton WHO 34:20 4
    Mark McKenna R 34:49 5
    Alan Janes NW 38:35 6
    Dougal Harding A 39:03 7
    Malcolm Stoney A 39:47 8
    Bryan Bakalick WHO 48:36 9
    Rudi Hlawatsch A 53:57 10
  W21E (open)      
    Jenni Adams PAPO 27:02 1
    Marquita Gelderman NW 27:40 2
    Tania Robinson CM 27:51 3
    Rebecca Smith A 29:09 4
    Rachel Smith PAPO 32:13 5
    Lisa Frith NW 33:07 6
    Melissa Edwards WACO 34:12 7
    Oksana Isavnina NW 35:01 8
    Jean Cory-Wright PAPO 38:03 9
Course 3  M18A      
    Tim Renton A 47:28 1
    David Costigan HB DNS  
  M40A      
    Peter Watson HB 36:54 1
    Derek Morrison HB 40:26 2
    Michael Wood HV 41:05 3
    Geoff Mead NW 44:23 4
    Geoff Morrison HB 45:06 5
    Paul Gilkison NW 49:33 6
    David King HV 50:14 7
    Hamish Goodwin HB 55:49 8
    Tony Cooper A 78:37 9
    Bruce Peat CM 90:43 10
Course 4  M21AS (open)      
    Andrew Bell NW 37:09 1
    Peter Murphy CM 39:06 2
    Douglas Kwan A 40:48 3
    Ian Sydenham A 42:39 4
    Peter Bakos HV 43:30 5
    Nic Gorman HV 43:33 6
    Ross Davies RK 43:59 7
    William Power W 44:47 8
    Richard Lynn HB 45:19 9
    Patrick Murphy NW 51:26 10
    Ben Balmforth A 53:01 11
    Tim Jowett HB 57:38 12
    Craig Pearce A 64:39 13
    Brian Buschl R DSQ  
  M50A      
    Ross Brighouse CM 28:57 1
    Rob Garden NW 31:47 2
    Wayne Aspin CM 32:42 3
    Dave Middleton NW 33:44 4
    Lyndsay Shuker CM 36:12 5
    Graham Fortune W 36:54 6
    Ray Sheldon YV 37:01 7
    Mike Ashmore A 37:15 8
    Robin Ambler NW 37:58 9
    David Nevin WHO 39:25 10
    Phillip Johansen NW 39:36 11
    Terje Moen NW 39:53 12
    Jim Barr WAI 42:34 13
    Richard Rankin WHO 43:10 14
    Stan Foster NW 46:49 15
    Ian Currie CM 49:38 16
    Jim Lewis T 50:55 17
    V Smirnof URK 57:13 18
    Gary Farquhar NW 62:13 19
    Peter Fitchett R DNS  
  W18A      
    Jayne Shuker CM 42:32 1
    Amber Morrison HB 46:31 2
    Marijke Currie CM DNS  
  W20A      
    Lise Moen NW 38:09 1
  W21A (open)      
    Jeanine Browne N/A 27:43 1
    Raewyn Simpson R 37:06 2
    Royce Mills RK 40:19 3
    Natalie Rouse CM 42:09 4
    Jill Mains A 45:20 5
    Pamela Morrison HB 49:47 6
  W40A      
    Patricia Aspin CM 32:11 1
    Ngaire Davies RK 36:20 2
    Lisa Mead NW 38:16 3
    Phillippa Poole NW 44:37 4
    Penny Brothers NW 47:21 5
    Raewyn Bennett A 127:33 6
Course 5  M40AS      
    Mark Roberts A 27:18 1
    Ian Simpson R 32:22 2
    David Fisher HB 36:22 3
    Greg Briston HB 37:51 4
    John Murphy A 40:45 5
    Norm Jager A 42:19 6
    Peter Godfrey NW 45:24 7
    Rolf Wagner NW 46:05 8
    Leon McGiven A 46:05 8=
    Trevor Murray NW 46:20 10
    Tomek Glowacki WACO 47:44 11
    Nicholas Oram A 52:56 12
  M60A      
    Terry Nuthall A 20:48 1
    John Robinson CM 26:48 2
    Paul Potter WHO 27:37 3
    Les Paver NW 29:30 4
    Rhys Thompson WHO 31:00 5
    Andy Brewis A 52:27 6
    Bert Chapman NW 53:40 7
    Tom Clendon A 56:01 8
  W21AS (open)      
    Ineke Currie CM 28:22 1
    Claire Rankin WHO 29:04 2
    Alison Carswell NW 34:31 3
    Belinda Sydenham A 36:29 4
    Alison Comer A 38:49 5
    Nicola Kinzett A 38:56 6
    Sarah Underwood W 41:45 7
    Lisa Brooks A DNS  
  W40AS      
    Christine Jager A 53:27 1
    Bronwen Allen NW DNS  
    Josie Boland HB DSQ  
  W50A      
    Lorri O'Brien NW 28:27 1
    Mary Moen NW 32:42 2
    Lesley Stone NW 34:14 3
    Glen Middleton NW 35:30 4
    Bev Shuker CM 36:03 5
    Barbara Barr WAI 41:53 6
    Jocelyn Reeve WACO 45:13 7
    Kathleen Farquhar NW 47:30 8
    Asta Wistrand NW 49:21 9
    Doesjka Currie CM 52:39 10
    Carol Edwards R 70:45 11
    Ewa Glowacki WACO 73:26 12
    Kate Fortune W DNS  
Course 6  M70A      
    Svend Pedersen S 31:22 1
    Ken Green CM 38:25 2
    Ralph King NW 52:10 3
  W60A      
    Hilary Weeks A 30:23 1
    Val Robinson CM 34:32 2
    Judy Martin NW 40:16 3
    Vivienne Leigh HB 103:31 4
    Jill Brewis A DNS  
Course 7  M16A      
    Martin Peat CM 34:44 1
    Ciaran Murphy CM 39:35 2
    Chris McKenna R 55:43 3
    Michael Jager A 77:41 4
    Campbell Melrose-Allen NW DNS  
  M21B (open)      
    Gordon Mains A 53:37 1
    Stewart Aroa H 62:26 2
    Alan Oates HB DNS  
    Edward Main A DNF  
Course 8  M40B      
    Peter Annand N/A 83:21 1
  W16A      
    Emma Watson HB 41:53 1
  W21B (open)      
    Mary Wadsworth A 44:25 1
    Erica Hobbs HB 48:02 2
    Gay Ambler NW 49:36 3
    Melvina Wise A 54:55 4
    Lyn Murphy NW 107:54 5
  W40B      
    Lynn Ashmore A 59:15 1
    Briar Peat CM 66:27 2
    Patricia Larsen RK 74:28 3
    Barbara Rankin WHO 74:36 4
    Rowena Bakalick WHO DSQ  
Course 9  M14A      
    Sam Murphy NW 17:57 1
    Sam McNally R 20:33 2
    Thomas Fraser N/A 26:55 3
    Duncan Morrison HB 27:08 4
    Daniel Stott R 28:20 5
  W14A      
    Frances Peat CM 30:31 1
    Kate Morrison HB 34:03 2
    Erika Boland-Briston HB 34:50 3
  W16B      
    Hayley Oates HB DNS  
  W21C (open)      
    Louise Goodwin HB 39:09 1
    Tracey Hunter WACO 60:17 2
Course 10  M12      
    Simon Jager A 12:06 1
    Andrew Peat CM 13:12 2
    Nick Mead NW 15:16 3
    Conal Boland-Briston HB 16:50 4
    Steven Simpson R 27:02 5
    Brett Fraser N/A 27:30 6
    Alex Bennett A 28:28 7
    Oliver Watson HB 40:20 8
  W12      
    Rachel Goodwin HB 14:38 1
    Sarah Gilkison NW 14:48 2
    Emily Murphy CM 15:08 3
    Angela Simpson R 15:15 4
    Hannah Murphy NW 17:43 5
    Jaime Goodwin HB 18:25 6
    Nicola Peat CM 22:09 7
    Leah Murphy NW 27:36 8

This page was created using CSVHTML, software developed by Dave Glover.
Download a copy from his web page.

Return to Top
Return to Other results
Last updated by Alistair Stewart on 25/10/2001