Make your own free website on Tripod.com
Auckland Sprint O Champs 2004Sat 21/08/2004 8:06 p.m.
Resultscreated by OE2002 © Stephan Krämer 2002


These results and split times are available in PDF format.

    Pl Name                 Club            Time 



M21  (8)                 2.200 km  0 m   15 C       

     1 Martin Peat          CM             11:29 
     2 Mark Lawson          NW             11:32 
     3 Rob Jessop           A              12:07 
     4 Nic Harris           NW             15:03 
     5 Malcolm Gawn         A              15:57 
     6 Nic Gorman           NC             16:35 
     7 Tim Eagle            NC             17:43 
     8 Jamie Munro          A              19:37 



W21  (2)                 2.200 km  0 m   15 C       

     1 Lisa Frith           NW             15:53 
     2 Natalie Rouse        CM             16:58 



M35  (3)                 2.200 km  0 m   15 C       

     1 Owen Means           NW             19:17 
     2 Allan Janes          NW             19:47 

       Ian Sydenham         A                 mp 



M18  (4)                 1.630 km  0 m   12 C       

     1 Simon Jager          A              10:44 
     2 Thomas Reynolds      NW             10:49 
     3 Andrew Peat          CM             12:20 
     4 Ciaran Murphy        CM             14:37 



W35  (1)                 1.630 km  0 m   12 C       

     1 Nicola Kinzett       A              19:44 



M45  (5)                 1.630 km  0 m   12 C       

     1 Graham Frith         EG             11:52 
     2 Geoff Mead           NW             12:06 
     3 Bruce Peat           CM             13:27 
     4 Norm Jager           A              15:56 
     5 Steven Reynolds      NW             21:31 



W45  (1)                 1.630 km  0 m   12 C       

     1 Penny Brothers       NW             16:20 



M55  (1)                 1.630 km  0 m   12 C       

     1 Peter Godfrey        NW             18:56 



W55  (2)                 1.630 km  0 m   12 C       

     1 Jill Dalton          NW             17:30 
     2 Lorri O'Brien        NW             21:23 



M14  (2)                 1.100 km  0 m   10 C       

     1 Simon Powell         NC             16:57 
     2 Ben Reynolds         NW             20:48 



W14  (1)                 1.100 km  0 m   10 C       

     1 Catherine Reynolds   NW             17:34 



Course 3  (1)            1.100 km  0 m   10 C       

     1 Renee Brocas         A              19:19